Projekt Kompetentny cyfrowo obywatel szansą dla rozwoju Gminy Luzino

Projekt "Kompetentny cyfrowo obywatel szansą dla rozwoju Gminy Luzino”

Projekt  współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr III: Cyfrowe Kompetencje społeczeństwa. Działanie 3.1. „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.

Czy wiesz, co Twoje dziecko robi w sieci? W jaki sposób korzystać z bankowości elektronicznej? Jak i gdzie w Internecie bezpiecznie szukać filmów, spektakli, książek, muzyki, gier, zdjęć, szkoleń i innych treści dostępnych z legalnych źródeł oraz jak wykorzystać je do nauki lub własnej twórczości zgodnie z prawem? Jak skutecznie korzystać z portali społecznościowych (YouTube, Facebook, Twitter, Instagram itp.) w swojej codziennej pracy i w życiu prywatnym? Jak zakładać i prowadzić własną stronę internetową lub bloga? Jak założyć i skutecznie prowadzić własny biznes? Na te i inne pytania odpowiemy podczas szkoleń. Nie zwlekaj i zapisz się już dziś!

W ramach projektu zaplanowano cykl bezpłatnych szkoleń informatycznych dla osób powyżej 25 r. ż.

Szkolenia mają na celu podniesienie kompetencji cyfrowych w zakresie umiejętności informatycznych, komunikacyjnych, korzystania z usług publicznych, czyli - jak wykorzystać zasoby Internetu, aby podnieść skuteczność jego działania w codziennym życiu.

Gmina Luzino stawiając na rozwój i edukację mieszkańców zaplanowała szkolenia o tematyce:  

Rodzic w Internecie
Czy wiesz, co Twoje dziecko robi w sieci? Szkolenie „Rodzic w Internecie” przeznaczone jest dla rodziców chcących chronić swoje dzieci przed realnymi zagrożeniami, które wiążą się z korzystaniem z Internetu. W specjalnym kursie poświęconym m.in. zwalczaniu cyberprzestępczości mogą wziąć udział również opiekunowie, nauczyciele, dziadkowie.

Moje finanse i transakcje w sieci
Szkolenie „Moje finanse i transakcje w sieci” przeznaczone jest dla osób chcących nauczyć się załatwiać skutecznie swoje sprawy biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu.

Mój biznes w sieci
Szkolenie pt. „Mój biznes w sieci” przeznaczone jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą, albo przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu.

Rolnik w sieci
Na szkoleniu rolnicy dowiedzą się - gdzie i jakie przydatne informacje, aplikacje i e-usługi mogą znaleźć w sieci, jak z nich bezpiecznie korzystać, jak regulować swoje rachunki bez konieczności odwiedzania placówki bankowej czy urzędu.

Organizator zapewnia uczestnikom pakiet bezpłatnych materiałów szkoleniowych i innych pomocy dydaktycznych do zajęć, pracę na komputerach przenośnych oraz catering kawowy.

Szczegółowe informacje o szkoleniach można uzyskać od poniedziałku do piątku:
w Urzędzie Gminy Luzino ul. 10 Marca 11, 84-242 Luzino, pod numerem tel. 58 678 20 68 w. 49, bądź osobiście w godzinach:

Poniedziałek 7:30-15:30
Wtorek 7:30-15:30
Środa 8:45-16:45
Czwartek 7:30-15:30
Piątek 7:30-15:30

U Partnera projektu: Stowarzyszenie Kaszubskie Centrum Edukacji ,,Vademecum” 84-242 Luzino ul. Młyńska 1/8 w sekretariacie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00-17.00
Formularze zgłoszeniowe dostępne są w Urzędzie Gminy Luzino, w Sekretariacie Stowarzyszenia Kaszubskie Centrum Edukacji "Vademecum”.

Dzięki przeprowadzonym szkoleniom zdobędziesz umiejętności, które ułatwią Ci funkcjonowanie w cyfrowej rzeczywistości.

Serdecznie zapraszamy!

Przydatne linki

Profil Facebook

Facebook KCE Luzino

Zapraszamy na nasz profil społecznościowy Facebook. Podziel się opinią o naszej ofercie i usługach.

Kontakt z nami

KCE Luzino

84-242 Luzino
ul. Młyńska 1

Tel.: (48) 609 772 266
e-mail: sekretariat@kceluzino.pl